O mnie

Kim jest Globfoterka?

Przede wszystkim młodą dziewczyną z Bieszczad, która nie boi się marzyć o rzeczach wielkich i z ogromną determinacją realizować swoją podróżniczą pasję. Drzemie we mnie niezłomna wiara w to, że marzenia są po to, żeby je spełniać :). Konsekwentnie dążę do celu i wciąż poszerzam swoje horyzonty. Jestem zafascynowana światem, jego pięknem  i możliwościami. Między innymi skakałam już na linie ze stadionu, nurkowałam, leciałam balonem, jeździłam na koniu, wielbłądzie i słoniu, pracowałam z fokami szarymi, rzuciłam wszystko i pojechałam z zupełnie obcymi ludźmi oglądać białe noce w Rosji iiii… nieustannie próbuję nowych rzeczy. Uwielbiam owoce morza, koncerty na żywo, białą czekoladę i dłuugie spanie. Jestem maniaczką przewodników i literatury o tematyce podróżniczej, a także nałogowym zbieraczem pocztówek i pieniędzy z całego świata. Do tego zapalona ze mnie kociara.

Lubię otaczać się sztuką i książkami, a w salonie zrobiłam podróżniczą ścianę z przedmiotami z różnych zakątków globu. Zakochałam się głównie w Skandynawii i Azji. Do tej pory odwiedziłam 52 krajów, których listę można znaleźć tutaj.

Pomieszkuję w Krakowie, który na kilka lat stał się moim domem. Z racji przyznanego mi przez Instytut Szwedzki stypendium naukowego, przez niemal rok mieszkałam w szwedzkiej Laponii, gdzie eksplorowałam tamtejsze rejony na kierunku reportersko-podróżniczym. A na imię mi Emilia Długa 🙂

 

Na blogu dzielę się mroźnymi opowieściami z krainy reniferów, w której pełna wdzięku i magicznego charakteru zorza polarna rekompensuje niemal permanentne ciemności panujące podczas nocy polarnej. Pozwól zabrać mi Cię w roczną podróż do północnej Szwecji wypełnioną majestatycznymi krajobrazami dzikiej natury, gdzie staniesz oko w oko z watahą wilków, poznasz kim są rdzenni mieszkańcy Północy i wyruszysz psim zaprzęgiem na poszukiwania świętego Mikołaja. Ubierz się ciepło, bo 40 stopniowe mrozy nie będą łaskawe.

Obiecuję, że nie pozwolę Ci się znudzić i dla odmiany zrobimy przystanki w najpiękniejszej z sióstr skandynawskich – Islandii –będziemy zdobywać gruzińskie szczyty, relaksować się w Morzu Martwym w Izraelu, odwiedzimy moskiewskie kolorowe cerkwie, popływamy w błękitnych jaskiniach w Grecji, a w Egipcie poznamy przepiękną rafę koralową. Barcelonę zobaczymy z perspektywy latającego balona, w Monako odwiedzimy księcia, zjemy lody o smaku Nutelli w Rzymie, na świat spojrzymy z największego na świecie budynku znajdującego się w Dubaju, obejdziemy dookoła Taj Mahal w Indiach, a w Sylwestra przechylimy kieliszek rakiji w Bośni i Hercegowinie.

Gwarantuję Ci, że nasza wspólna przygoda zainspiruje Cię do udania się w samodzielną podróż, z której nigdy nie będziesz chciał wrócić. To co, jesteś gotowy na podbój świata? 🙂

 

7 komentarzy

 1. Pingback: Emilia Długa – www.nff.ug.edu.pl

 2. Witam Emilio:),
  Mam na imię Iwona (Iwa, lat 59).
  Piszesz rewelacyjnie z powerem! Bardzo proszę, powiedz mi, jaka jest pogoda w lutym w Egipcie? Mogę jechać tylko wtedy ze względu na pracę zawodową, to będzie 2 poł. lutego (ferie zimowe). Czy wtedy można pływać na rafie, nie jest za zimno?? (jestem zmarźlakiem ) A temperatury dniem i nocą? Wiatr? Czytam, że tj. ok 22-23C.. Zależy mi bardzo na pływaniu na rafie i, oczywiście zwiedzaniu. Czy możesz polecić jakąś miejscowość? Czy hotel 3*wystarczający? Chcę zaoszczędzić właśnie na hotelu, by mieć więcej pieniędzy na wycieczki fakultatywne.

  Będę niezmiernie wdzięczna za wszelkie porady, uwagi..:) Pzdr. serd. Iwa

  • globfoterka Reply

   Cześć Iwono!

   Bardzo się cieszę, że trafiłaś na mojego bloga i że zainteresowała Cię jego treść. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania i pomogę Ci w organizacji niezapomnianej podróży :). Skontaktuj się ze mną proszę przez moją stronę na Facebooku.

   Pozdrawiam,
   Emilka

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.